وبلاگ

شرایط پذیرش از دانشگاههای المان

مهاجرت

شرایط پذیرش از دانشگاههای المان

شرایط پذیرش از دانشگاه های آلمان

شرایط پذیرش از دانشگاههای المان :بعد از اینکه شما آلمان را به عنوان مقصد تحصیل در خارج از کشور انتخاب کردید، وقت آن است که دوره و دانشگاه مناسب خود را نیز انتخاب کنید. سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) دارای یک پایگاه داده تقریباً 2000 برنامه ای است که برای جستجوی 1،389 برنامه به زبان انگلیسی در دسترس است.

متأسفانه فرصت های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در حال حاضر نسبتاً محدود است، هر چند دوره هایی به دو زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می شوند (به طور معمول دو تا چهار ترم اول با انگلیسی شروع می شود و سپس به آلمانی تغییر می کند). این به شما امکان می دهد در حالی که مهارت خود را در زبان آلمانی ارتقا می دهید، به زبان انگلیسی تحصیل کنید، به خصوص که دانشگاه شما ممکن است کلاس های زبان آلمانی را ارائه دهد.

 

شرایط پذیرش از دانشگاه های المان

شرایط پذیرش از دانشگاه های آلمان را بررسی کنید

قبل از اقدام شرایط پذیرش از د

را بررسی کنید که مدارک فعلی شما توسط دانشگاه انتخابی شما شناخته شده است یا خیر. برای تحصیل در آلمان شما باید یک Hochschulzugangsberechtigung (HZB) شناخته شده داشته باشید که به معنی “صلاحیت ورودی آموزش عالی” می باشد.

برای دانشجویان دوره کارشناسی، مدرک دیپلم دبیرستان، گواهی ترک تحصیل یا نتیجه آزمون ورودی دانشگاه معمولاً کافی است. DAAD دارای یک پایگاه داده از اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش برای کشورهای منتخب است. دانش آموزانی که مدارک تحصیلی خارج از اروپا را دارند ممکن است مجبور به شرکت در آزمون ورودی Feststellungsprüfung باشند. پس از شرکت در یک دوره مقدماتی Studienkolleg، دانشجویان با موفقیت بالا می توانند از این طریق عبور کنند.

شما همچنین باید شرایط زبان را نیز بررسی کنید. بیشتر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شوند و دانشجویان بین المللی را ملزم به ارائه مدرک مهارت در زبان آلمانی می کنند. برای این منظور دو آزمون اصلی در دسترس است: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH ، به معنی “آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه”) و TestDaF.

شما باید دانش خود را در مورد زبان با آزمون هایی مانند آیلتس یا تافل اثبات کنید. دانشگاه ها معمولاً نمره یا امتیازات مورد نیاز خود را در وب سایت پذیرش دانشگاه های آلمان را اعلام می کنند.

اثبات منابع مالی

برای تحقق شرایط ویزای دانشجویی، شما باید اثبات کنید که حدود 8،700 یورو در سال (10،000 دلار آمریکا) برای تأمین هزینه های زندگی خود دارید یا به آنها دسترسی دارید، اگرچه بسته به نوع خود ممکن است نیاز بیشتری داشته باشید. سبک زندگی و عادت های خرج کردن (به طور متوسط 850 یورو/ 975 دلار آمریکا در ماه هزینه می کند). هزینه های زندگی نیز بسته به مکان متفاوت است. بر اساس نظرسنجی Mercer’s Cost of Living ، مونیخ در حال حاضر گران ترین شهر کشور است.

اگر نگران هزینه ها هستید، بورس های تحصیلی برای حمایت از دانشجویان تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارند.

اقدام برای ارسال درخواست  پذیرش از دانشگاههای المان

شما برای اکثر دوره ها می توانید مستقیماً به دفتر بین المللی دانشگاه مراجعه کنید. متناوباً، می توانید از وب سایت www.uni-assist.de، یک پورتال پذیرش متمرکز برای دانشجویان بین المللی که توسط سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) اداره می شود نیز استفاده کنید. اگرچه همه دانشگاه ها از این سرویس استفاده نمی کنند. ممکن است بخواهید برای دوره های متعدد و دانشگاه ها جداگانه درخواست کنید تا شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

زمان پذیرش دانشگاه های آلمان

 

بر اساس شرایط پذیرش از دانشگاه های آلمان در بسیاری از دانشگاه های آلمان می توان سالانه دو بار درخواست پذیرش داد (برای شروع تحصیلات در ترم زمستان یا تابستان). به طور کلی، زمان پذیرش دانشگاه های آلمان در زمستان باید تا 15 ژوئیه و درخواست های ثبت نام در تابستان تا 15 ژانویه انجام شود. با این حال، مهلت برنامه ها بین دانشگاه ها متفاوت است و هر دانشگاه ممکن است مهلت های مختلفی را برای هر برنامه تعیین کند. حتما تاریخ های خاص دوره انتخاب شده خود را به دقت بررسی کنید.

شرایط پذیرش از دانشگاه های المان

راحت ترین دانشگاه برای پذیرش آلمان

آلمان یکی از ده مقصد محبوب تحصیلی در جهان است. سیستم آموزشی کارآمد، دانشگاه هایی با شهریه اندک یا بدون شهریه که در این کشور وجود دارند، باعث شده است تا متقاضیان زیادی به فکر اخذ پذیرش HC دانشگاههای آلمان باشند. طبق آخرین آمار، بیش از 350,000 دانشجوی بین المللی در این کشور موفق شده اند تا پذیرش دانشگاه آلمان را اخذ نمایند و به تحصیل در این کشور مشغول شوند. علاوه بر این، دانشگاه های آلمان مدارک شناخته شده و معتبری در سطح جهانی را ارائه می دهند، به این معنی که مدارک تحصیلی شما در سطح بین المللی ارزش گذاری می شود و مهارت هایی که کسب می کنید به شما امتیاز بیشتری در بازار کار می دهد. بنابراین، اگر به فکر کسب پذیرش دانشگاههای آلمان و تحصیل در یکی از این دانشگاه ها هستید، می توانید راحت ترین دانشگاههای آلمان برای پذیرش را انتخاب نمایید. راحت ترین دانشگاههای آلمان برای پذیرش، دانشگاهی است که نرخ پذیرش دانشجو در آن بالا باشد.

شرایط پذیرش ار دانشگاه المان

مهم

تعداد زیادی از دانشگاه های آلمان از خدمات uni-assist برای دریافت و بررسی درخواستی های دانشجویان خارجی استفاده میکنند. از طریق uni-assist شما همه مدارک و درخواستی تانرا برای یکبار درج میکنید و میتوانید همزمان در چندین دانشگاه ثبت نام کنید. البته باید قبل از ثبت نام از این طریق باید مطمئن شوید که دانشگاهی که شما میخواهید در آن درس بخوانید، درخواستی ها را از طریق این ویب‌سایت قبول میکند یا خیر. اگر شما در آلمان به عنوان پناهنده زندگی می کنید، این خدمات برای شما رایگان است. اینجا میتوانید برای عدم پرداخت درخواست دهید. بیاد داشته باشید که ثبت نام از طریق uni-assist تضمینی برای راه یافتن به دانشگاه نیست، بلکه فقط ارسال درخواست شما است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پشتیبانی در پیام رسان ها
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه